VOGUE da Tarafını Seçti

ABD’de 8 Kasım’da yapılacak herkesin sonucunu merakla beklediği başkanlık seçimlerine günler kala, dünyaca ünlü moda dergisi Vogue da Demokrat Parti başkan adayı Hillary Clinton’a desteğini gösterdi.

VOGUE da Tarafını Seçti
VOGUE da Tarafını Seçti Tuğba Önkibar
Bu içerik 1971 kez okundu.

1892 kurulan ve ilk kez siyasi bir konuda fikrini belirten dergi, verdiği desteği ‘Vogue ABD başkanlığı için Hillary Clinton’ı destekliyor’ başlıklı bir yazıyla okurlarına duyurdu.

Alınan bilgilere göre, Clinton’ın 1992'e Vogue dergisi için verdiği bir pozun eklendiği yazıda “Genel yayın yönetmenlerimizin kendi fikirlerini açıkladığı olmuştu ama dergi hiçbir zaman siyasi bir konuda tek ses olmamıştı” diyerek 8 Kasım’daki seçimin ülke için önemi sebebiyle bu duruşun değişmesi kararı alındığını vurguladı. ‘Hangi aday başkan olmalı?’ sorusunu cevaplanmanın çok kolay olduğunu kaydeden Vogue’un yaptığı açıklama “Hillary Clinton’ın her zaman eksiksiz ve kusursuz bir aday olmadığının bilincindeyiz diğer taraftan o vahşi zekasını ve hatrı sayılır deneyimini siyasetine yansıtabilir, bu da temiz ve hepimiz için umut verici” ifadesiyle sürdü. 

Dergi, Clinton’ın göçmen politikası, adalet sistemindeki ırkçılık ve kadın hakları ve LGBTİ konusundaki açıklamalarının yaptıkları tercihte önemli olduğunu vurguladı. USA Today de Clinton’ın rakibi Cumhuriyet Parti başkan adayı Donald Trump hakkında 34 yılın ardından bir ilke imza atarak Trump’ın başkanlığına karşı çıktıklarını açıklamıştı.

vogue abd seçim hillary clinton gündem magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500