“WhatsApp'tan Anlaştık”

Yunanistan’a kaçan darbeci askerler, bugün çıkarıldıkları mahkemede WhatsApp uygulaması aracılığıyla haberleştiklerini itiraf etti.

“WhatsApp'tan Anlaştık”
“WhatsApp'tan Anlaştık” Elifsu Çelik
Bu içerik 1224 kez okundu.

 

TSK içine sızan darbeci askerler 15 Temmuz akşamı yaptığı başarısız darbe teşebbüsü sonrasında Yunanistan'a 16 Temmuz günü helikopterle iniş yapmıştı. Teslim edilen 4 yüzbaşı, 2 astsubay, 2 binbaşı bugün hakim karşısına çıktı.

Sorgulanan askerler, İstanbul Aksaray'da yaralıları almak için görevlendirildiklerini söylediler. Ancak yerden ateş açıldığı için birliklerine geri döndüklerini ifade ettiler.

WhatsApp grubundan haberleşerek boş bir araziye inmeye karar verdiklerini itiraf eden darbeci 8 asker,  Yunanistan'ı tercih ettiklerini söyledi. Yunanistan hava sahasına indikten sonra sahte SOS verip acil iniş yaptıklarını ifade ettiler.

Yüzbaşı Abdullah Yetik, Binbaşı Süleyman Büyük, Yüzbaşı Feridun Çoban ile bir başçavuşun sorguları saat 14.00'e tamamlandığı bildirildi. Darbeci 8 askere Yunanistan'a yasa dışı giriş yaptıkları için 2 ay hapis cezası verildi. Diğer 4 askerin sorgusu ise devam ediyor.

Yunanistan darbeci askerler whatsapp itiraf gündem son dakika haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500