istanbul escort

Wikileaks'in Kurucusu Gözaltına Alındı

Wikileaks'in kurucusu Julian Assange İngiltere'nin başkenti Londra'da gözaltına alındı. Assange 7 yıldır Ekvador Büyükelçiliği’nde yaşıyordu.

Wikileaks'in Kurucusu Gözaltına Alındı
Wikileaks'in Kurucusu Gözaltına Alındı Meltem Yüksel
Bu içerik 991 kez okundu.

7 yıldır Londra'daki Ekvador Büyükelçiliği'nde yaşayan Wikileaks'in kurucusu Julian Assange, İngiliz polisi tarafından gözaltına alındı. İngiliz yetkililer konu ile ilgili yaptıkları açıklamada Assange'ı gözaltına almak için Ekvador'un Londra Büyükelçiliği'nden polise davet yapıldığını açıkladı. 

Assange'ın Londra'da Ekvador Büyükelçiliği'nde gözaltına alınması sonrası Twitter hesabından açıklama yapan Devlet Başkanı Lenin Moreno, İngiltere'den Julian Assange'ı işkence ve idam cezası olan bir ülkeye iade etmeme garantisi aldığını belirtti.  Moreno bu konuda İngiliz hükümetinden yazılı garanti aldıklarını da söyledi.

Assange'ın İngiliz polisi tarafından gözaltına alınması sonrasında bir açıklama da Kremlin'den geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Kremlin sözcüsü Dimitriy Peskov, Assange'ın haklarının çiğnenmemesini umduklarını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın çok sayıda yazışmasını internet sitesi aracılığıyla kamuoyuna duyuran ve tartışmalara neden olan Assange, 2012'den beri Londra'nın Knightsbridge semtindeki Ekvador Büyükelçiliği'nin bir odasında yaşıyordu.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Merkez Bankası'ndan Enflasyon Açıklaması

 

 

 

Wikileaks Julian Assange Londra Ekvador Büyükelçiliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu