Yandaş Medyadan Skandal Zehirlenme Haberi

Akşam gazetesinin bugünkü haberinde Manisa'da askerlerin yaşadığı toplu zehirlenme olayının "FETÖ'nün planı" olduğu iddia edildi.

Yandaş Medyadan Skandal Zehirlenme Haberi
Yandaş Medyadan Skandal Zehirlenme Haberi Ecem Şenol
Bu içerik 684 kez okundu.

Muammer Başkan ve Ahmet Ünsal imzalı haberde, savcılık tarafından yürütülen soruşturmaya FETÖ'nün toplumsal gerilim yaratacak sabotajlar planladığına dair istihbaratının da dâhil edildiği söylendi.

Akşam'da yer alan haberde Manisa'da 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda önceki akşam 731 askerin zehirlenerek hastaneye kaldırılmasıyla ilgili savcılık ve emniyette özel bir birim kurulduğu ve Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ'nün toplumsal gerilim yaratacak sabotajlar planladığı istihbaratını da dikkate alarak terör örgütlerinin sabotaj şüphesini de soruşturmaya dâhil ettiği bilgisi paylaşıldı.

Yemek şirketine son dönemde işe giren kişilerin bağlantılarının tek tek araştırıldığı ve olayla ilgili firma temsilcisi V.A.G ile 3 gıda mühendisi aşçı ve aşçı yardımcıları ile birlikte toplam 21 kişinin gözaltına alındığının belirtildiği haberde bu olayın ardından FETÖ'nün başaktörlerinden Emre Uslu’nun sosyal medyada hemen harekete geçtiği dile getirildi.

Uslu, 'Twitter'da, üst üste asker zehirlenmesi, yemek zehirlenmesi olamayacağını ve o askerlerin üstünde kimyasal bir şey denendiğine dair bir yalanla provokasyon yaptı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, hastanelerde tedavi gören askerleri ziyaret ederek, şu anda hastanelerde olan asker sayısının 72. Mönüdeki çorba, tavuk, pilav, cacık ve tatlıyla birlikte inceleme altında olduğunu aktardı. Işık, ekiplerin yaptığı ilk değerlendirmede suda herhangi bir problem olmadığını ifade etti.

Öte yandan, A Haber'de yayınlanan "Ajans Hafta Sonu"nda da asker zehirlenmeleriyle ilgili FETÖ iddiası gündeme getirildi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Putin'den Kriz Yaratacak 15 Temmuz Açıklaması

Akşam Gazetesi Yandaş Medya Açıklama Haber Sosyal Medya Paylaşım FETÖ Zehirlenme Asker Manisa Toplumsal Gerilim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500