Yargılamalarda 'Patron Böyle İstedi' İddiası

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, KCK yargılamalarının 'Patron böyle İstedi' denilerek başladığını söyledi.

Yargılamalarda 'Patron Böyle İstedi' İddiası
Yargılamalarda 'Patron Böyle İstedi' İddiası Derya Kaya
Bu içerik 871 kez okundu.

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde  154 sanıklı KCK/TM ana davası dün görülen 72. duruşmasında başka bir suçtan daha tutuklu olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı'nın ifadesi alındı.

İfadesinde, KCK yargılamalarının 'Patron böyle istedi' denilerek başladığını söyleyen Anlı, 'Türkiye'de düşünce özgürlüğü varsa, bunu demokratik yol ve yöntemlerle kullanmak suç değildir, düşüncelerimiz iktidarı ya da başka birilerini rahatsız edebilir, ancak biz düşüncelerimizi ifade etmekten vazgeçmeyeceğiz' dedi.

Soruşturmayı yürüten polis ve savcıların da dinlenmesi gerektiğine dikkat çeken Fırat Anlı, sözün hiç bir değerinin olmadığı bir dönemden geçildiğini, iddiaların tamamen kurgu olduğunu, kendisi ile ilgili herhangi bir işlem olmamasına rağmen yıllarca bu duruşma salonunda sanık olarak bulunduğunu, dosyada yer alan iddiaların ya belediye çalışanları ya da siyasi partilerinin çalışanları olduğunu, bunlar dışında bir iddia olmadığını söyleyerek her dönemde düşüncelerinden dolayı yargılandığını,  belirtti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ
FETÖ’nün Kandil İmamı Tutuklandı

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı KCK KCK/TM Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500