Yemen Eski Devlet Başkanı Öldürüldü

Yemen’in eski devlet başkanı Ali Abdullah Salih, İran destekli Husiler tarafından evinin bombalandığı, daha sonra kaçmaya çalışırken öldürüldüğü açıklandı.

Yemen Eski Devlet Başkanı Öldürüldü
Yemen Eski Devlet Başkanı Öldürüldü Meltem Yüksel
Bu içerik 920 kez okundu.

Yemen'de Husi milislerinin Eski Yemen Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'in evini bombaladığı açıklandı. Yemen'in başkenti Sana'da gerçekleşen saldırıda Ali Abdullah Salih'in nerede olduğu ise bilinmiyordu.

Gelen son haberlere göre Yemen'in başkenti Sana'da hükümet karşıtları arasında devam eden çatışmaların akşam saatlerinde yeniden şiddetlendiği bildirilmiş, İran'ın yarı resmi Tasnim haber ajansı da Salih'in Marib'e kaçmaya çalışırken Husiler tarafından öldürüldüğünü duyurmuştu.

Husiler'e bağlı radyo istasyonu da Salih'in öldürüldüğünü doğruladı. Şiddetlenen çatışmalarda en az 125 kişinin öldüğü, 238 kişinin de yaralandığı, Yemen Cumhurbaşkanı Hadi, acil olarak çeşitli kollardan başkent Sana'ya girilmesi talimatı verdiği öğrenildi.

Sosyal medyada Salih’in ölümünden sonra çekilen görüntülerde, linç edilerek öldürüldüğü düşünülürken, eski devlet adamının ölüm şekli Muammer Kaddafi'nin ölümüne benzetildi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Savcılık O Belgeler İçin Harekete Geçti

 

Yemen Husiler Ali Abdullah Salih İran Muammer Kaddafi Libya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500