Yeni Akit'in Flaş Katar Dönüşü

Yandaş yayın yapan Yeni Akit gazetesinin Katar krizinin ardından yaptığı haberler, aynı gazetenin bir önceki haberlerini akla getirdi.

Yeni Akit'in Flaş Katar Dönüşü
Yeni Akit'in Flaş Katar Dönüşü Ecem Şenol
Bu içerik 3050 kez okundu.

Yeni Akit gazetesi, dün yaşanan Katar krizinin ardından yaptığı haberde Suudi Arabistan'ı "ABD kuklası" olarak nitelendirmişti. Bu durumun üzerine Odatv, gazetenin "ABD kuklası Suudi Arabistan'dan Katar'a karşı bir hamle daha!" başlığıyla yayımladığı haberi üzerine yine aynı gazetenin Suudi Arabistan'la ilgili daha önceki haberlerini bir araya getirdi.

Gazetenin dün attığı ABD'nin kuklası dediği Suudi Arabistan için daha önce, Türkiye ve Suusi Arabsitan'ın dengeleri alt üst edece dev bir ordu kuracağı haberini yayınlaması oldukça ironik bulundu.

Sosyal medyada da birçok kullanıcı, gazetenin söz konusu eski haberlerini hatırlatarak tepki verirken, gazetenin, "ABD kuklası" dediği Suudi Arabistan'la ilgili daha önce yaptığı haberler ise dikkat çekici bulundu.

Yeni Akit gezatesinin bu dönüşüne en güzel örnek de gazetenin daha önce, Suudi kral için ülkece ilan edilen milli yası da tam sayfa haber yapması ve bu konuda hiç eleştiride bulunmaması ise ironik bulundu.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İlker Yücel Gözaltına Alındı

Yeni Akit Suudi Arabistan Katar Katar Krizi Haber Paylaşım Sosyal Medya Tepki Açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500