Yeni Başkan Havaray Projesini İptal Etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Sefaköy-Başakşehir Havaray Sistemi'nin iptal edildiğini, onun yerine metro ve hafif raylı sisteminin yapılacağını açıkladı.

Yeni Başkan Havaray Projesini İptal Etti
Yeni Başkan Havaray Projesini İptal Etti Meltem Yüksel
Bu içerik 488 kez okundu.

Uysal konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, dar bir alandan geçmek zorunda kalan Havray hakkında, binaların önünden geçeceği için görüntü kirliliğine yol açabileceği şeklinde şikayetler aldıklarını bu yüzden Havarayı iptal ettiklerini söyledi.

Onun yerine metro ve hafif raylı sistemi hayata geçireceklerini ifade eden İBB Başkanı projeyi revize edip kısa zamanda buranın yeniden ihaleye çıkaracaklarını söyledi.

16 Nisan referandum sürecinde eski İBB Başkanı Kadir Topbaş ise o dönem proje hakkında; “Bir metronun kilometresi 50 milyon dolara mal oluyor. Rakamları şöyle bir düşündüğünüz zaman 30-35 kilometre gibi, kilometrelerden bahsediyorum. Bizim bir Havaray projemiz var, Sefaköy’den Halkalı üzerinden 1 milyarın üzerinde bir iş ortaya çıkıyor, bunun ihalesini yaptık. Kazanan firma henüz daha netleşmedi, belirlenmedi. İhalesini yaptık, 1 milyar küsürden bahsediyorum. Bakın milyarları, trilyonları sıradan bir rakam gibi konuşuyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Suudi Arabistan Yemen’i Vurdu

İstanbul Havaray İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Havaray Projesi Kadir Topbaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500