"Yeni Paralel Devlet Kuruluyor"

CHP MYK toplantısı sonrasında gazetecilere açıklamada bulunan Tezcan, dikkat çeken bir belge paylaştı.

Tuğba Önkibar
Bu içerik 1848 kez okundu.

CHP MYK toplantısı sonrasında gazetecilere açıklamada bulunan Tezcan, dikkat çeken bir belge paylaştı.

İddiaya göre Tezcan’ın elindeki tutanak, cumhuriyet savcılığının devletin bazı kurumlarından ‘FETÖ’ soruşturmaları sebebiyle hazırlanmış bir bilgi tutanağı. Tutanakta hakkında FETÖ soruştuması açılan bir kişiye ilişkin emniyet birimlerinden bilgi isteyen savcılık, bunun yanısıra ‘Başkanlık Ulusal Güvenlik Kurumu’ adlı bir kurumdan da bilgi talep etmiş

Devlette böyle bir birimin olmadığını ve bunun ne olduğu hakkında açıklama isteyen CHP sözcüsü, devlet içinde Başkanlık adı altında bir ‘Başkanlık Ulusal Güvenlik’ biriminin bilgi toplayarak fişleme yaptığını ifade ederek, mahkemeye “Bu bilgileri mahkemeler nasıl soruyor ve buna dayanarak dosya oluşturuyor?” sorusunu yöneltti.

Tutanağı devlet içinde gizli bir başkanlık istihbarat örgütü kurulduğunun kanıtı olarak yorumlayan Tezcan, Türkiye’yi yeni bir sisteme taşıyoruz diyenlerin aslında paralel yapı oluşturma girişiminde olduğunu söyledi.

 Tezcan; Hitler, Mussolini, Pinochet, Saddam, Kaddafi gibi diktatörlerin kendilerine bağlı özel istihbarat örgütleri olduğunu ve şimdi Türkiye’de aynı şekilde bir diktatöre bağlı özel istihbarat örgütlerinin oluşturulduğunu ifade etti. 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

IŞİD Türkiye'ye Nasıl Sızıyor?

‘Başkanlık Ulusal Güvenlik Bülent Tezcan CHP Paralel Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500