Yeşil Kundura Konkordato Verdi

Türkiye’nin en eski ayakkabı markaları arasında olan Yeşil Kundura, konkordato başvurusunda bulundu.

Yeşil Kundura Konkordato Verdi
Yeşil Kundura Konkordato Verdi Meltem Yüksel
Bu içerik 498 kez okundu.

Türkiye’nin en eski ayakkabı markaları arasında olan Yeşil Kundura, konkordato başvurusunda bulundu.

Yaşadığı mali krizi aşamayan Yeşil Kundura, konkordato başvurusunda bulundu. Şirket hakkında dün karar veren mahkeme, firmaya 3 ay geçici süre verip hacizlere karşı korumaya aldı.

Mahkeme heyeti ayrıca şirket faaliyetlerinin denetimi için de iki kişilik konkordato komiser heyeti atadı. Yeşil Kundura'nın temelleri Yeşil Kardeşlerin açtığı ilk ayakkabı atölyesinde 1948 yılında atılmıştı. Dönemin şartlarına göre ayakkabının her aşaması için ayrı bir titizlik ve incelikle çalışan firma 1960 yılında fabrikasyon üretime başlamıştı. Bu aşamadan sonra büyük çaplı üretimler gerçekleştiren Yeşil Kundura, üretimden dağıtımına kadar sektörün her alanında faaliyet gösteriyordu.

Yeşil Kundura Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kızanlıklı, mahkemeye yaptıkları başvuruda şu ifadelere yer verdi; “Son dönemde, ülkemizde yaşanan; yüksek faizlerin uzun vadeli yatırımlara imkan vermemesi, TL’de yaşanan değer kaybı neticesinde satışların giderek azalması, ithal girdilerin kurdaki dalgalanmalardan etkilenmesi ve bunun gibi birçok olumsuz ekonomik gelişme nedeni ile, kısa vadeli ödemelerimizde yaşanan güçlükleri bertaraf etmek, ticari faaliyetlerimizi korumak, müşterilerimizin, tedarikçilerimizin, bayilerimizin ve diğer iş ortaklarımızın bu zorlu süreçten daha da olumsuz etkilenmesini önlemek amacı ile Av. Ertuğrul Kılınç aracılığı ile konkordato başvurusu yapma kararı almış bulunmaktayız.”

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Yeşil Kundura Hotiç Konkordato Mahkeme Konkordato Ne Demek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500