Yıldırım: CHP Çarşı Gibi Her Şeye Karşı

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Afyon’da 25’inci istişare toplantısını gerçekleştirdiklerini belirterek yeni hedefler yeni projelerden bahsetti.

Yıldırım: CHP Çarşı Gibi Her Şeye Karşı
Yıldırım: CHP Çarşı Gibi Her Şeye Karşı Yaren Yalçın
Bu içerik 1208 kez okundu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Afyon’da 25’inci istişare toplantısını gerçekleştirdiklerini belirterek yeni hedefler ve yeni projelerden bahsetti.

Gerçekleştirilen Türkiye Yatırım Danışma Konseyi toplantısına 21 büyük küresel firmanın katıldığını kaydeden Başbakan Binali Yıldırım, ‘Türkiye’de ekonomi bozuluyor’ propagandasının tersine küresel yatırımcıların Türkiye’ye güveninin arttığını, büyük firmaların bi kısmının altyapılarını kurduğunu, bütün yatırımların takip edildiğini söyledi.

“Milletçe Cumartesi günü Cumhuriyetimizin 93’üncü yıldönümünü kutladık” diyen Başbakan Yıldırım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere türkiye’nin istiklali ve istikbali için canını feda eden bütün şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Başbakan Yıldırım, 29 Ekim Cumartesi günü Ankara Yüksek Hızlı Tren Gar açılışının yapıldığını hatırlattı ve sözlerini şöyle sürdürdü; “Ankara Yüksek Hızlı Tren Gar’ı ile demiryollarında son yıllarda ortaya koyduğumuz atılım ileriye taşınacak. Türkiye nüfusunun yüzde 55’ini oluşturan kentlerimize hızlı tren ağı yayılacaktır. Ankara tüm hızlı tren hatlarının buluştuğu şehir olacak.

İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısını 30 Ekim’de gerçekleştirdik. İstanbul’a 7 proje kazandırıyoruz. Bunlardan 5 tanesi bitti. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Ankara-İstanbul hızlı tren projesi, Osman Gazi Köprüsü ile İstanbul-İzmir karayolu,Marmaray ve Avrasya Tüneli. Geriye 2 proje kaldı. Biri dünyanın en büyük havalimanının ilk etabını 2018’de hizmete açıyoruz. Bir aksilik olmazsa Çanakkale 1915 Köprüsü için ilk kazmayı 2017 Mart’ta vuruyoruz.  Semiha hanım diyor ki, ‘Haberleri izlerken Başbakan haberleri ilgimi çekmiyor, Ulaştırma Bakanı haberleri dikkatimi çekiyor.’ Onun kafasında hala Ulaştırma Bakanı olarak duruyoruz. O da bir gün elbet kabul edecek.

Şimdi FETÖ ile amansız mücadelemiz sürüyor. İlk gün darbeye karşı bir araya geldik, Yenikapı ruhunu gözümüz gibi koruyacağız. Bu ruhu yaşatmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. O günkü duruşunu bugün de devam ettirdiği, memleket menfaatini ön planda tutan, sorumlu davranış sergileyen Sayın Bahçeli’ye teşekkür ediyorum.

Anayasa değişikliği AK Parti’nin işi değil. 14 yıldan beri darbe anayasası değişsin diye seçimlerde oy veriyorlar. AKP yapamayacaklarını söylemeyen, söylediklerini yapan bir parti. Anayasa değişikliğini referanduma götürecek sayımız yok. Partilerden şunu istiyoruz; Bir anayasa değişikliği teklifimiz var, teklifinizi buyrun getirin, vatandaş onaylarsa başımızın üstünde yeri var. Şimdi tam sırası. Bütün partilerin katılımı ile anayasada uzlaşalım. Öyle anlaşılıyor ki CHP buna temelden karşı. CHP Çarşı gibi her şeye karşı. CHP, AK Parti ne söylüyorsa tersini söylüyor, bu şekilde de siyaset yaptığını zannediyor.

Bir gazetenin yöneticileri ve vakfına ilişkin bazı ithamlar var. Bu vakfın 2013 yılından beri iki grup arasında davalı olduğu biliniyor. Şikayet bundan dolayı söz konusu. ‘Basın özgürlüğü elden gidiyor’ diye başladılar. Bu konuda Avrupalı dostlarımızla anlaşamıyoruz. Avrupa Parlamentosu’nda ‘Bizim kırmızı çizgimiz’ deniliyor, biz senin çizgine bakmayız, bir çizgi de biz çizeriz. 

başbakan binali yıldırım akp grup toplantısı anayasa değişikliği mhp chp çarşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500