"Yıldırım Demirören'de FETÖ'cülük Var"

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'den gündem yaratacak iddia geldi.

Tuğba Önkibar
Bu içerik 1677 kez okundu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, hakem hataları nedeniyle TFF 1. Lig’de mücadele veren Adana Demirspor’un devamlı hakkını gasp ettiklerini ve 2 sezondur şampiyonluğunun engellendiğini iddia ederek, “Yıldırım Demirören kendine ve hakem hatalarına baksın. FETÖ’cüleri ayıkladı ama hala kendisi de devam ediyor. FETÖ bulaşığını iliklerine kadar hazmetmiş ama hala hakkımızı yiyor. Tahminimce kendinde de gizli FETÖ’cülük var” dedi.


“Geçtiğimiz sezon en az 10 maçta Adana Demirspor’un hakkını yediler. Ne tesadüftür ki, hakem hataları hep Adana Demirspor’un aleyhine gerçekleşiyor. Lehimize gerçekleşen tek bir hakem hatası ya da tek bir penaltı verdiklerini görmedim. Son 2 sezonda her defasında çıkacakken, kim, hangi takım çıkacak dedilerse, önceden program budur dendiyse onlar çıktı. Zaten Federasyon’dakilerin yarısından fazlası FETÖ’cü. Bu Federasyon Başkanı geçtiğimiz 2 sezonda hep FETÖ’cülerle birlikte çalıştı. Bu dönem de FETÖ’cüleri lafta temizledi ama herkese bulaştığı halde ne hikmetse hiç kendisine bulaşmamış. 

FETÖ’cülerin yüzünden, FETÖ’cü merkez hakem komitesi başkanı yüzünden verdiğimiz kayıpları kim giderecek? Onları temizledikten sonra da FETÖ’cülerle ortaklık noktasında edindiği alışkanlıklarından sayın Federasyon Başkanı hala vazgeçmemektedir. Federasyon başkanlığının özerk olması gerektiğini düşünüyorum fakat buralarda Sovyetik bir yapı var. Zaten her federasyon başkanı tek başına aday oluyor. Kimse karşısına çıkamıyor. Tahminimce burada siyasi bir değerlendirme var.”

yıldırım demirören fetö adana belediye başkanı hüseyin sözlü tff gündem spor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500