Yıldırım Sert Konuştu: "Alçaklar"

Başbakan Binali Yıldırım, "Ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun konvoyunun Artvin’de maruz kaldığı silahlı saldırı ülkemizin demokratik istikrarına ve milletimizin huzuruna yönelik yapılmış alçak bir terörist saldırıdır. Saldırıyı nefretle kınıyorum" dedi.

Yıldırım Sert Konuştu:
Yıldırım Sert Konuştu: Tuğba Önkibar
Bu içerik 790 kez okundu.

Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yıldırım, açıklamasında, "Ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanının konvoyunun Artvin’de uğradığı silahlı saldırı ülkemizin demokratik istikrarına ve toplumun huzuruna yapılmış alçak bir terörist saldırıdır. Saldırıyı nefretle kınıyorum. Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na, CHP’ye, güvenlik güçlerimize ve bütün vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun diyor, alçak saldırıda şehit düşen askerimize Allah'tan rahmet, yaralanan askerlerimize de acil şifalar diliyorum.
Türkiye’nin bütünlüğüne, birlik ve düzenimize pusu kuran teröristlerle onları suikaste azmettiren arka plandaki alçaklar, asla Türkiye’nin birliğine zarar veremeyecek, amaçlarına ulaşamayacak ve müstehak oldukları cezaya muhakkak çarptırılacaklardır. Türkiye, demokrasi ve hukuktan ödün vermeyecek, insan ve insanlık düşmanı bütün terör örgütlerinin hesaplarını boşa çıkaracaktır. Bir kez daha terörist saldırıyı lanetliyor, ülkemize ve milletimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

chp kemal kılıçdaroğlu artvin saldırı son dakika haber gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500