“Yıldırmak İstiyorlar Yılmayacağız”

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmasına, Kılıçdaroğlu’ndan çok sert tepki geldi.

“Yıldırmak İstiyorlar Yılmayacağız”
“Yıldırmak İstiyorlar Yılmayacağız” Meltem Yüksel
Bu içerik 637 kez okundu.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmasına, Kılıçdaroğlu’ndan çok sert tepki geldi.

İçişleri Bakanlığı, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin Anayasa'nın 127.  maddesinin verdiği yetki doğrultusunda İçişleri Bakanlığınca 06.12.2017 tarihinde görevden uzaklaştırılmasına karar verildiğini açıklamıştı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu kararın hukuksuz olduğunu söyleyerek; “Bu bir savunma değil, kamuoyunu doğru bilgilendirmektir" dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından bazı başlıkları şu şekilde;

"Bu basın toplantısı asla bir savunma değil. Bilgilendirme amacıyla yapılıyor. Verilemeyecek hiç bir hesabımız yoktur. Belediye başkanımız daha önce medyada yer alan haberler ve benim isteğim üzerine savcılığa gidip kendisi başvurmuştur. Soruşturma yapın diye. O soruşturmaların tamamından aklanmıştır. Şu anda yapılmak istenen haysiyet cellatlığıdır. Yıldırmak istiyorlar. Yılmayacağız. Kılıçdaroğlu konuşmasın istiyorlar. Ben tüyü bitmemiş yetimin hakkı için sonuna kadar konuşacağım. Bu ülkede vicdanları ayağa kaldıracağım.

Hukuku iğfal edeceklerine neden cesaret edip karşımıza çıkmıyorlar. Biz onlara belge gösterdik, onlar da hesabını verselerdi. Bizim belediye başkanları Man adalarında şirket mi kurdu. Bütün banka hesapları, kredi kartları, yaptığı her alış veriş denetlendi. Biz denetlenmekten korkmayız. Ama haysiyet cellatlığına karşı çıkarız. Buna asla izin vermeyiz."

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Kemal Kılıçdaroğlu CHP Ataşehir Ataşehir Belediyesi Battal İlgezdi İçişleri Bakanlığı AKP Süleyman Soylu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500