Yine ‘Atatürk’ Diyemedi

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 78. yıldönümü sebebiyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 10 Kasım mesajı yayınladı.

Yine ‘Atatürk’ Diyemedi
Yine ‘Atatürk’ Diyemedi Yaren Yalçın
Bu içerik 1421 kez okundu.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 78. yıldönümü sebebiyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 10 Kasım mesajı yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i, ebediyete irtihalinin 78. sene-i devriyesinde rahmetle yad ediyorum” ifadeleriyle başlayan mesajında ‘Atatürk’ dememesi dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Atatürk’süz yayınladığı mesajında şu ifadeler yer aldı:

“1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı İstiklal Harbimizi, 1923’te Ankara’da Cumhuriyeti kurarak zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal, adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker, büyük bir devlet adamıdır. Gazi Mustafa Kemal, bu ülkenin ve milletimizin ortak değerlerinden biridir. Uzun yıllar Gazi’yi sahiplendiğini iddia eden bazı kesimler, maalesef, onu kendi marjinal ideolojilerine, günlük siyasetin kısır tartışmalarına alet etmişlerdir. Oysa Gazi’nin hatırasına sahip çıkmak, bağımsızlığımıza, vatanımıza, bayrağımıza, Cumhuriyete ve ülkemizin bin yıllık medeniyet birikimine, Kurtuluş Savaşı ruhuyla sahip çıkmayı gerektirir. Nitekim Türkiye, son 14 yılda her alanda hayata geçirdiği kapsamlı reformlarla, devleti milletle kucaklaştıran politikalarıyla, bunu en iyi biçimde ispatlamıştır.

Kahraman milletimiz de, 15 Temmuz ihaneti karşısında sergilediği asil direnişle, ülkemizin bu kazanımlarını canı pahasına muhafaza edeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, Türkiye’nin istikrar ve güven içinde büyümesi, demokrasimizin standartlarının yükselmesi ve Gazi Mustafa Kemal’in 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizin güçlenmesi için yılmadan, yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.”

cumhurbaşkanı erdoğan Mustafa Kemal Atatürk 10 kasım 10 kasım mesajı Atatürk'süz 10 kasım mesajı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500