YÖK'ten Eğitim Fakülteleri Açıklaması

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 2017-2018 eğitim-öğretim yılından başlayarak eğitim fakültelerine taban puan uygulaması koşulu getirileceğini duyurdu.

YÖK'ten Eğitim Fakülteleri Açıklaması
YÖK'ten Eğitim Fakülteleri Açıklaması Tuğba Önkibar
Bu içerik 2204 kez okundu.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren bazı fakültelerde olduğu gibi, öğrenci girdisinin nitelik ve kalitesini artırmak, böylece daha nitelik sahibi öğretmen adayları yetiştirmek amacıyla eğitim fakülteleri için de taban puan uygulaması şartı getireceğini açıkladı.

YÖK'e ait konferans salonunda, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ve üniversitelerin eğitim fakültelerinin dekan ve yardımcılarının bulunduğu bir toplantı düzenlendi.

Yapılan toplantıda, eğitim fakülteleri ve öğretmen yetiştirme konuları ele alındı.

YÖK Başkanı Saraç, konuşmasında, MEB'e yükseköğretim kurumlarının altyapı kaynaklarının ve bütçesinin oluşmasında gösterdiği destek için teşekkür etti.

Ülkedeki yükseköğretim ve eğitim fakültelerinin durumuyla ilgili bir sunum yapan Saraç, yükseköğretim sayılarına dair bilgiler verdi. Saraç, yükseköğretim kurumu sayısının 2001'de 75 iken, 2016'da 181'e çıktığını belirterek, eğitim fakültelerinin sayısının ise 96'ya ulaştığını vurguladı.

YÖK eğitim fakülte yükseköğretim taban puan yekta saraç gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500