YÖK’ten Yeni Açıklama

YÖK, kapatılan üniversitelerde yatay geçiş başvurularını 31 Ağustos 2016 tarihine kadar uzattı.

YÖK’ten Yeni Açıklama
YÖK’ten Yeni Açıklama Yaren Yalçın
Bu içerik 970 kez okundu.

YÖK, kapatılan üniversitelerde yatay geçiş başvurularını 31 Ağustos 2016 tarihine kadar uzattı.

Yükseköğretim Yürütme Kurulu (YÖK) kapatılan vakıf yükseköğretim kurumlarındaki öğrencilerin durumlarıyla ilgili açıklama yaptı.

YÖK kurumlararası yatay geçiş başvurularını 31 Ağustos 2016 tarihine kadar uzattığını bildirdi.

YÖK tarafından yapılan açıklamada, “Kapatılan vakıf yükseköğretim kurumlarındaki öğrenciler ÖSYM tarafından kayıt olduğu yıldaki puanları esas alınarak merkezi olarak yerleştirildikten sonra eğer isterlerse kapatılan vakıf yükseköğretim kurumunun bulunduğu ildeki devlet veya vakıf yükseköğretim kurumlarında ‘özel öğrenci’ statüsünde ders alabilecekler. Öğrencilerin aldığı bu dersler yerleştirildiği üniversite tarafından sayılacak. Bu öğrenciler, özel öğrenci olarak ders aldıkları üniversitenin diplomasını değil, yerleştirildiği üniversitenin diplomasını alacak. İsteyen vakıf üniversitelerine not ortalaması ile yatay geçiş yapabilecek.

Kapatılan üniversitelerin öğrencileri kurumlararası yatay geçiş yönetmeliği kapsamında, isteyen vakıf yükseköğretim kurumlarına, kapatılan üniversitesindeki ‘not ortalaması’ ile yatay geçiş yapabilecek. YÖK, kurumlararası yatay geçiş başvurularını bu kapsamda 31 Ağustos 2016 tarihine kadar uzattı” ifadeleri yer aldı.

yök kapatılan üniversiteler vakıf yükseköğretim kurumları yökten açıklama not ortalaması yatay geçiş gündem son dakika haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500