"Yol Arkadaşlarım Mecliste, Ben Terörist"

Tutuklu gazeteci ve yazarlar kendilerini ziyarete gelen CHP heyetine konuştu.

Tuğba Önkibar
Bu içerik 1241 kez okundu.

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde bulunan tutuklu yazarlar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay kendilerini ziyaret eden CHP heyetine Kürt sorununun konusunda CHP’nin inisiyatif alması gerektiğini belirtti. 

Milletvekili Mahmut Tanal’la görüşen FETÖ soruşturması çerçevesinde tutuklu bulunan gazeteci Nazlı Ilıcak, milletvekilliği süresince Merve Kavakçı’nın başörtüsüyle TBMM Genel Kurulu'na girebilmesi için verdiği mücadeleyi hatırlatarak, “Yol arkadaşlarım Meclis’te, ben ise terörist. Biz onlarla yol arkadaşıydık. Onlar neyse ben de oyum” dedi.

Tanal cezaevlerinde Fethullahçı Terör Örgütü üyeliği gerekçesiyle tutuklu bulunanlara mektup yasağı olduğunu ve dışarıdan gelen mektuplara da izin verilmedini söyledi.

CHP'li vekiller Şafak Pavey, Mahmut Tanal, Sezgin Tanrıkulu, Utku Çakırözer’in ziyaretine gittiği tutuklu yazarlar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay, kendilerine BirGün ve Sözcü  gazeteleri okutulmadığını, Cumhuriyet'in ise belli aralıklarla verildiğini söyledi.

nazlı ılıcak aslı erdoğan necmiye alpay tutuklu gazeteci yazar bakırköy cezaevi fetö şafak pavey mahmut tanal sezgin tanrıkulu utku çakırözer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500