Yozgat’ta OHAL Bahane mi?

Yozgat Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda kent genelinde faaliyet gösteren gazino, pavyon, bar gibi alkollü içecek tüketilen umuma açık yerlerin OHAL Kanunu gereğince kapatıldığını duyurdu.

Yozgat’ta OHAL Bahane mi?
Yozgat’ta OHAL Bahane mi? Yaren Yalçın
Bu içerik 697 kez okundu.

Yozgat Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda kent genelinde faaliyet gösteren gazino, pavyon, bar gibi alkollü içecek tüketilen umuma açık yerlerin OHAL gereğince kapatıldığını duyurdu.

Valilik tarafından gönderilen yazıda, İlimizde pavyon, bar ve gazino adı altında faaliyet gösteren yerler ve çevrelerinde meydana gelen olaylar incelendiğinde, bu olayların kasten yaralama, kasten öldürme, hakaret, tehdit, mala zarar verme, genel güvenliğin tehlikeye sokulması ve 6136 sayılı kanuna muhalefet etme suçlarından teşekkül ettiği görülerek, OHAL süresi boyunca kapatıldığı belirtildi.

Yozgat Valiliği resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ise şehir genelindeki bütün içkili mekanların kapatılmadığı, kapatılan yerlerin gazino, bar, pavyonlar olduğu belirtildi.

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç ise yapmış olduğu açıklamada, kapatılan yerlerin bar, pavyon, gazino gibi yerlerin olduğunu, Sarıkaya ilçesinde bu mekanlarda hem cinayet hem yaralanma olduğunu, bu mekanların kalitesini artırmak için böyle bir uygulamaya gidildiğini söyledi.

Vali Yurtnaç, kadınların şikayeti üzerine ailenin birlik ve bütünlüğünün korunması için bu uygulamayı uygun gördüklerini belirterek, Yozgat’ın pancar hasadından 200 milyon liraya yakın para kazandığını, ailesinin nafakası olan paraların bu mekanlarda uygunsuz şekilde harcandığını aktardı.

yozgat yozgat valiliği ohal içkili mekanlar vali kemal yurtnaç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500