Yozgat'ta Skandal Atatürk Panosu

Yozgat Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal belediyenin girişine bir pano koydurdu. Panoda Atatürk’ün şapkasıyla vatandaşı selamlarken çekilen maketi Erdoğan’a dönük şekilde yer aldı.

Yozgat'ta Skandal Atatürk Panosu
Yozgat'ta Skandal Atatürk Panosu Ecem Şenol
Bu içerik 1068 kez okundu.

AKP'li Yozgat Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal büyük bir skandala imza attı. Erdal, belediye binasının girişine bir pano yaptırdı. Panoda 12 Türk devletinin bayrakları önünde AKP'li Başkan Hamdi Erdal, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Ulu Önder Atatürk'ün maketi yer aldı. Ancak Atatürk'ün Şapka ve Kıyafet Devrimi'nin ardından halkı selamlarken çekilen fotoğrafından yapılan maket, Erdoğan ve Başkan Erdal'a dönük şekilde yerleştirildi.

AKP Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal da önceki gün belediyeyi ziyaret etti. Ziyaret sırasında dikkat çeken pano, büyük tepki topladı.

Vatandaşlar sosyal medya hesaplarından belediye başkanına çağrı yaparak Erdoğan ve kendisine şapka çıkaran Atatürk görüntüsünün yer aldığı panonun kaldırılmasını istedi ve bu skandala sessiz kalamayacaklarını, Atatürk gerçeğini yok edemeyeceklerini ifade etti.

2014 yılına kadar CHP'li Mustafa Özdal'ın belediye başkanı olduğu Boğazlıyan'da AKP'li Hamdi Erdal yüzde 40 oy alarak yüzde 35 oy alan CHP'yi geride bırakmıştı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bahçeli'den Sert Tepki: Rezalettir Hıyanettir!

 

Yozgat AKP Başkan Atatürk Panosu Ziyaret Hamdi Erdal Mustafa Özdal Açıklama Skandal Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500