YPG İddiaları Yalanladı

Geçtiğimiz hafta Reuters’a açıklamada bulunan YPG’ye yakın kaynaklar Suriye Demokratik Güçleri’nin Beşar Esad’la anlaşmaya vardıklarını ve Afrin’e girecekleri iddia edilmişti. Buna karşılık YPG sözcüsü ortaya atılan iddiayı yalanladı.

YPG İddiaları Yalanladı
YPG İddiaları Yalanladı Meltem Yüksel
Bu içerik 1330 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta Reuters’a açıklamada bulunan YPG’ye yakın kaynaklar Suriye Demokratik Güçleri’nin Beşar Esad’la anlaşmaya vardıklarını ve Afrin’e girecekleri iddia edilmişti. Suriye devlet televizyonun son dakika haberine göre rejim güçlerinin Afrine’e gireceğini duyurdu.

Suriye devlet televizyonu Ikhbariye, Suriye hükümetini destekleyen güçlerin Afrin bölgesine gireceğini iddia etti. TV kanalının muhabirine dayandırılan haberde, “Rejim yanlısı güçler birkaç saat içerisinde Afrin’e girecek” ifadesi kullanıldı.

Sputnik'e konuşan YPG'nin Afrin Sözcüsü Brusk Haseke, Suriye ordusunun Afrin'e gireceği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, bu konuda bir gelişmenin olması durumunda kamuoyuna açıklama yapacaklarını söyledi.  Haseke, Suriye ordusu ile YPG arasında Afrin için görüşmeler yapılıp yapılmadığına ilişkin soruya ise yanıt vermezken bu konuda herhangi bir bilgileri olmadığını da özellikle belirtti.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bunun Neresi Spor?

Suriye YPG PKK Afrin ÖSO Beşar Esad TSK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500