YSK Başkanı'ndan İtiraz Açıklaması

YSK Başkanı Sadi Güven, YSK binasına girişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Devam eden seçim süreci hakkında kısa bir açıklamada bulunan Güven, “İtirazların olmadığı yerde mazbataları verecekler” dedi.

YSK Başkanı'ndan İtiraz Açıklaması
YSK Başkanı'ndan İtiraz Açıklaması Meltem Yüksel
Bu içerik 685 kez okundu.

YSK Başkanı Sadi Güven, "Geçici sonuçlar siyasi partilerle paylaşıldı. İtiraz süreci devam ediyor" dedi. YSK Başkanı Güven, itiraz olmayan yerlerde mazbataların verileceğini bildirdi.

Güven, YSK binası önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimin sona erdiğini ve geçici sonuçların siyasi partilerle paylaşıldığını belirtti. Dünden itibaren de itiraz sürecinin başladığını ve bu sürecin devam ettiğini aktaran Güven, ilçe ve il seçim kurullarının itiraz olması durumunda kararlarını vereceğini vurguladı.

Bugün saat 15.00'e kadar ilçe seçim kurullarına itiraz süresinin olduğunu hatırlatan Güven, "İlçe seçim kurullarının 2 günlük bir karar verme süresi var. İl seçim kurullarında bir günlük itiraz süresi var. Onlar da 2 günlük bir süre içerisinde itirazlara karar verecekler. Sonra 3 gün içerisinde de isterlerse bize gelecekler. Süreç bu şekilde işleyecek." diye konuştu. Sadi Güven, mazbatalarla ilgili soru üzerine, "İtiraz olmayan yerlerde mazbatalar verilecek" karşılığını verdi.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

 

 

YSK Sadi Güven YSK Başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’da İmamoğlu Zaferi
İstanbul’da İmamoğlu Zaferi
Teröristbaşı Öcalan'ın Kardeşi TRT'ye Çıktı
Teröristbaşı Öcalan'ın Kardeşi TRT'ye Çıktı