Yüksek Askeri Şura Toplantısı Başlıyor

Yüksek Askeri Şura toplantısı başladı. Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında YAŞ üyelerinin Anıtkabir'i ziyareti sırasında Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakıldı, ardından saygı duruşunda bulunuldu. Yıldırım ise saygı duruşunun ardından Fatiha okudu.

Yüksek Askeri Şura Toplantısı Başlıyor
Yüksek Askeri Şura Toplantısı Başlıyor Başak Tatar
Bu içerik 354 kez okundu.

Yüksek Askeri Şura üyeleri, Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilecek toplantı öncesi Anıtkabir'e geldi. Başbakan Yıldırım başkanlığındaki üyeler, Anıtkabir'de görevli komutanlar tarafından karşılandı. YAŞ heyeti daha sonra, üzerinde "YAŞ üyeleri" yazan çelenkle Aslanlı Yol'dan yürüdü. Yıldırım'ın, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Yıldırım da saygı duruşundan sonra Fatiha okudu.

Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defterini imzalayan Başbakan Binali Yıldırım, vatan topraklarını kararlılıkla koruma inancının her zamankinden daha fazla olduğu; Milletin 15 Temmuz'daki cesareti ve kahraman duruşuyla tüm dünyaya asla vesayeti ve esareti kabul etmeyeceğini gösterdiği; millet idaresinin her türlü vesayetin üzerinde olduğunu milletin kanıtladığını; milli iradenin demokrasi ile ülkenin bağımsızlığına sahip çıktığı ve milletin azmi sayesinde ülkenin, bir istikrar adası olarak varlığını sürdürdüğü mesajlarını iletti.

Yıldırım başkanlığındaki YAŞ heyetinde yer alanlar arasında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ, Mehmet Şimşek, Fikri Işık, Recep Akdağ ve Hakan Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal vardı.

Ziyaretin ardından Binali Yıldırım ile Abidin Akar, aynı makam aracıyla Anıtkabir'den ayrıldı.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Beyoğlu'nda 2 Katlı Bina Çöktü

 

yüksek askeri şura toplantı binali yıldırım anıtkabir üye heyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500