Yüksekdağ Hakkında Yetkisizlik Kararı

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın, 83 yıla kadar hapis istemiyle açılan dava dosyası, yetkisizlik kararı ile Ankara’ya sevk edildi.

Yüksekdağ Hakkında Yetkisizlik Kararı
Yüksekdağ Hakkında Yetkisizlik Kararı Tuğba Önkibar
Bu içerik 661 kez okundu.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın, 83 yıla kadar hapis istemi ile açılan dava dosyası, yetkisizlik kararı ile Ankara’ya gönderildi.

Terör soruşturmaları kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Yüksekdağ hakkında 83 yıla kadar hapis istemi ile dava açılmıştı. Yüksekdağ’ın avukatları, müvekkillerinin tahliyesi için mahkemeye başvurdu. Tutukluluk değerlendirmesi yapan mahkeme, Yüksekdağ’ın üzerine atılı eylem nedeniyle kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunması, sanığın savunmasının alınmamış olması ve kanıtların tamamen toplanmamış olması, sanığın tutuklulukta geçirdiği süreyi dikkate alarak tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Yüksekdağ’ın dosyasına yetkisizlik kararı veren mahkeme, sanığın iddianamede yazılı eylemlerden yargılamasının yapılması için dosyanın yetkili ve görevli nöbetçi Ankara Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesine karar verdi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Putin'den Flaş Karar!

Figen Yüksekdağ Takipsizlik Kararı HDP Terör Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500