Yunan Savunma Bakanlığından İncirlik Açıklaması

Yunanistan Savunma Bakanlığı’nda ismini açıklamayan bir yetkili İncirlik Üssü’ndeki NATO ve ABD güçlerinin taşınma ihtimali hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yunan Savunma Bakanlığından İncirlik Açıklaması
Yunan Savunma Bakanlığından İncirlik Açıklaması Meltem Yüksel
Bu içerik 858 kez okundu.

Yunanistan Savunma Bakanlığı’ndan yetkili birisinin yaptığı açıklamaya göre İncirlik Üssü’ndeki NATO ve ABD güçlerinin Girit’teki üsse taşınması ihtimalinin değerlendirildiğini çünkü bunun Türkiye’yi zayıflatacağı belirtildi.

İncirli Üssü’nde Almanya arasında yaşanan krizden sonra Yunan yetkililerden açıklama geldi. Savunma Bakanlığı’nda görevli olan ve isminin açıklanmasını istemeyen kişi Sputnik’e açıklamalarda bulundu. NATO ve ABD güçlerinin Girit’teki üsse taşınma konusunun karmaşık bir konu olduğunu söyleyen yetkili bununla yakından ilgilendiklerini çünkü Türkiye’yi hem zayıflatacağını hem de konumunu sarsacağını söyledi.

İncirlik'te bulunan ABD savaş uçaklarının Kerpe Adası'na da taşınabileceğini söyleyen kişi diğer taraftan Girit'teki ABD üssüyle ilgili anlaşmanın 10 sene daha uzatılmasını uygun bulduğunu anlaşmanın 1 yerine 10 yıl uzatılmasıyla daha fazla yatırım çekeceklerini düşündüklerini, adada, düzenli tatbikat düzenleyen ABD için daimi üssün yapılabileceğini ifade etti.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Haluk İpek'ten Rota Yemek Hakkında Açıklama

NATO ABD İncirlik Yunanistan Türkiye Almanya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500