Yurtta Sulh Konseyi Hakim Karşısında

Fetullahçı Terör Örgütü'ne ye olan ve 15 Temmuz darbe girişiminin mimarlarından olan Yurtta Sulh Konseyi üyeleri bugün hakim karşısına çıkacak.

Yurtta Sulh Konseyi Hakim Karşısında
Yurtta Sulh Konseyi Hakim Karşısında Ecem Şenol
Bu içerik 978 kez okundu.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlere ilişkin aralarında sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de bulunduğu 221 sanığın yargılanacağı Sincan Cezaevi Kampüsünde geniş güvenlik önlemleri alındı. 

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince görülecek dava saat 10.00’da başlayacak. Aralarında sözde Yurtta Sulh Konseyi üyeleri Akın Öztürk, Mehmet Partigöç ve Mehmet Dişli’nin de bulunduğu 221 sanığın yargılanacağı Sincan Cezaevi Kampüsünde geniş güvenlik önlemleri alındı. Cezaevine çıkan yollarda güvenlik noktaları oluşturulurken, araçların cezaevine geçişlerine izin verilmiyor. Cezaevi bölgesi de dronelerle havadan sürekli takip altında tutuluyor. Davayı takip etmek isteyenler, araçlarını otoparka bırakmalarının ardından servis araçlarıyla bırakılıyor. Duruşma salonun etrafına polis ve jandarma ekipleri konuşlandırılırken, binanın çatısına keskin nişancılar yerleştirildi. Çevik kuvvet ekipleri, TOMA’lar ve bomba arama köpekleri de duruşma salonunun etrafında hazır bekletiliyor.

SALONA İLK OLARAK YURTTA SULH KONSEYİ ÜYELERİ ALINACAK
Oluşturulacak güvenlik koridorundan duruşma salonuna önce Akın Öztürk, Mehmet Partigöç ve Mehmet Dişli gibi isimlerin bulunduğu sözde Yurtta Sulh Konseyi üyeleri alınacak.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Muğla'daki Yasak Aşk Cinayeti Aydınlanıyor

FETÖ Terör Örgütü Yurtta Sulh Konseyi Mahkeme Dava Hakim Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Darbe Girişmi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500