'Yürümeyin Hızlı Trenle Gidin'

Başbakan Binali Yıldırım cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu için sokakta adalet aranmayacağını ve kendisine eziyet ettiğini dile getirdi.

'Yürümeyin Hızlı Trenle Gidin'
'Yürümeyin Hızlı Trenle Gidin' Ecem Şenol
Bu içerik 776 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Adalet Yürüyüşü"ne ilişkin açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım, Enis Berberoğlu'nu ziyarete gitmek için mübarek Ramazan günü yürümeye gerek olmadığını ve hızlı trenle gidebileceği yolu neden kendine eziyet ederek gittiğini sordu.

Binali Yıldırım şaşkınlık yaratan açıklamalarına, sokakta adalet aranmayacağını söyleyerek devam etti. Mahkemenin bir karar verdiğini, bunun hak arama yollarının devam ettiğini ve mahkemelerin verdiği karar beğenilmediğinde saygı göstermek gerektiğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu’nun şimdi milletvekiline sahip çıkmasının anlaşılabileceğini ama TBMM'de dokunulmazlıklar kaldırılırken olumlu oy kullandıklarını ifade eden Binali Yıldırım, HDP hariç bütün partilerin oyları ile dokunulmazlıklarının kalktığını ve bunun sonucunun yargılama olacağını Sayın Kılıçdaroğlu ‘nun bildiğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu’nun şu anda verdiği tepkini anlamlı olmadığını, doğru da olmadığını belirten Yıldırım, çözüm aranacaksa çözüm yerinin Meclis olduğunu aktardı. Sokakta çözüm aramanın en hafifinden sorumsuzluk olduğunu ve Bahçeli'nin açıklamalarının devlet adamına yakışır açıklamalar olduğunu, provokasyon ihtimalinin ise uzak olmadığını belirtti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Tuğrul Türkeş MİT Tırları Hakkında Ne Demişti?

Başbakan Binali Yıldırım Açıklama Cuma Namazı Ramazan Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü Dokunulmazlık Milletvekili Enis Berberoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500