Yüz Binlerce Memur İşsiz Kalabilir!

Cemaat mensubu Jandarma Yüzbaşı C.Ç.’nin ifadesinin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yüzlerce kişiyi etkileyecek olan 5 sınavı incelemeye aldı.

Yüz Binlerce Memur İşsiz Kalabilir!
Yüz Binlerce Memur İşsiz Kalabilir! Yaren Yalçın
Bu içerik 821 kez okundu.

Cemaat mensubu Jandarma Yüzbaşı C.Ç.’nin ifadesinin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yüzbinlerce kişiyi etkileyecek olan 5 sınavı incelemeye aldı. Sınav sorularının çalınması nedeniyle 2009-2010-2012 KPSS, YDS ve ALES ile İç Denetçilik Sınavı’nı mercek altına aldı.

Jandarma C.Ç. etkin pişmanlık hakkından faydalanmak için FETÖ hakkında bildiklerini itiraf etti. 2009, 2010 ve 2012 KPSS sorularının Cemaat’e geldiğini belirten C.Ç., 2013’te yapılan YDS (Yabancı Dil Sınavı), ALES ve İç Denetçilik Sınavı sorularının da çalındığını itiraf etti.

2010 KPSS’den 2-3 gün önce, Batı Karadeniz bölgesindeki  askerlerle ilgilenen Cemaat abisi A. İle kendisini tanıştıran şahsın evine gittiklerini, bu şahsın bilgisayarını açarak kendisine ve sınava girecek olan A.’ya soruların tamamını flash bellekte verdiğini açıkladı.

Bu sınavlardan bir gün önce Cemaat abisi H.’nin kendisini Yüzbaşı Ş. Ve Yüzbaşı M. İle birlikte eve çağırdığını, üçünün de YDS ve ALES’e gireceklerini, sınavda 80 soru sorulduğunu, H.’nin her birine toplam 300 adet soru verdiğini, sınava girip çıktıktan sonra kendileirne verilen 300 sorudan 60-70 arası sorunun aynısının YDS’de çıktığını kaydeden itirafçı Yüzbaşı, ALES’e girmeden bir gün önce Cemaat abisi H.’nin yine kendilerini çağırdığını, sınavda çıkacak olan sorunun 5-6 katı soruyu kendilerine verdiğini, sınava girdiklerinde çıkan soruların kendileirne daha önceden verilen sorular olduğunu belirtti. İç Denetçilik Sınavı’ndan önce de aynı kişinin evinde toplandıklarını söyleyen Yüzbaşı, Anaya ve muhasebe sorularının dışındaki bütün soruların yazılı bir kağıtta kendilerine verildiği itiraf etti.

gülen cemaati itirafçı yüzbaşı c.ç. 2010 kpss yds ales iç denetçilik sınavı sınav soruları fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500