Zarrab İtirafçı mı Oldu?

Amerika’da tutuklu yargılanan Halkbank eski Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla’nın avukatlarından dava konusunda şok edici bir iddia geldi. Atilla’nın avukatları, Reza Zarrab’ın AKP’li eski bakan Zafer Çağlayan ve Halkbank Eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da sanık olarak dahil edildikleri ek iddianameye itiraz etmemesinin nedenin savcı ile anlaşmış olabileceğini ima ettiler.

Zarrab İtirafçı mı Oldu?
Zarrab İtirafçı mı Oldu? Meltem Yüksel
Bu içerik 1159 kez okundu.

ABD’de tutuklu yargılanan Halkbank eski Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla’nın avukatlarından dava konusunda şok edici bir iddia geldi. Atilla’nın avukatları, Reza Zarrab’ın AKP’li eski bakan Zafer Çağlayan ve Halkbank Eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da sanık olarak dahil edildikleri ek iddianameye itiraz etmemesinin nedenin savcı ile anlaşmış olabileceğini çünkü herhangi bir itiraz dilekçesini mahkemeye sunmadıklarını belirttiler.

Atilla'nın avukatlarından Victor Rocco ve Cathy Fleming tarafından mahkemeye sunulan dilekçede; “Sanık Reza Zarrab'ın 6 Eylül 2017 tarihinde mahkemeye sunulan 4 nolu ek iddianameden itibaren (Zafer Çağlayan ve Süleyman Aslan ile bazı Halkbank çalışanlarının da davaya sanık olarak eklendikleri iddianame) davaya fiilen müdahil olmuyor. Mesela, söz konusu bu iddianameye itiraz dilekçesi vermedi. İddianamelerde isimleri geçen diğer sanıkların da ABD'de yaşadıkları göz önüne alındığında, sadece Mehmet Hakan Atilla'nın yargılanmakta olan tek sanık olacağı izlenimi ortaya çıkıyor” ifadelerine yer verildi.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Zarrab’ın savcılıkla anlaşarak itirafçı olmuş olabileceğini gündeme taşımış, 12 Ekim’de yaptığı açıklamasında ise Zarrab davasına göndermede bulunarak; “Benim kendi bankamın müdür muavinini hiçbir suçu olmadan tutuklayacaksın. Öbür yandan vatandaşımı hiçbir şey ortaya koymadan 2 yıl oldu alacaksın. Yargılayıp itirafçı olarak kullanmak isteyeceksin” sözleriyle yüklenmişti. Erdoğan, 24 Ekim'de yaptığı açıklamasında ise, “Vatandaşımızı itirafçı yapmanın gayreti içindeler, bu işler bittiği zaman dünyayı ayağa kaldırmasını biliriz” ifadesini kullanmıştı.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İşte FETÖ Liderinin Son Hali

Reza Zarrab Rıza Sarraf Halkbank Hakan Atilla Süleyman Aslan ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500