Zarrab O Ülkenin İstihbarat Ajanı mı?

İYİ Parti Milletvekili Nuri Okutan, ABD’de yargılanan ve itirafçı olan Reza Zarrab’ın İran İstihbarat Örgütü SAVAMA’nın ajanı olduğunu iddia etti.

Zarrab O Ülkenin İstihbarat Ajanı mı?
Zarrab O Ülkenin İstihbarat Ajanı mı? Meltem Yüksel
Bu içerik 380 kez okundu.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Nuri Okutan Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündemde olan Reza Zarrab davasına hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Okutan, Zarrab olayında devletin elinde her türlü bilgi olmasına rağmen mal ve para hırsı yüzünden bu bilgilerin devleti yönetenler tarafından dikkate alınmadığını, ailesinin yasadışı işlerden dolayı Türk emniyet birimleri tarafından izlendiğini ve yıllarca takip edildiğini belirtti.

Takip edildiklerine dair kayıt ve zabıtlar ilgili güvenlik birimlerinin arşivinde olduğunu iddia eden Okutan, Zarrab’ın Tebrizli olduğunu ve ailesini herkesin tanıdığını, Tebriz Türklerinden kime sorulsa bu ailesinin İran devletinin kirli işlerini görmesiyle tanındığını belirteceklerini, hatta Reza’nın SAVAMA’nın bir elemanı olduğu yönünde bilgilerin olduğunu söyledi.

Zarrab olayının arkasında İran başta olmak üzere birçok istihbarat biriminin bulunduğunu iddia eden Nuri Okutan, bu olayda FETÖ’cü polis ve savcıların bir piyon olarak kullandığı fakat bunun ötesinde İran istihbaratı başta olmak üzere birçok ülkenin istihbarat birimlerinin bulunduğunun artık farkına varılması gerektiğini söyledi.

ABD’deki aklı başında yöneticiler ve kurumların yapılan operasyonun Amerika’nın çıkarlarıyla uyuşmadığını bu operasyonla Türkiye’nin Rusya’nın kucağına zorla itildiğinin görülmesi ve bu işe artık dur denilmesi gerektiğini vurgulayan Okutan; “ABD kurumları bu zokayı kendilerine yutturanları araştırmalı ve kendilerine karşı çekilen operasyonun hesabını sormalıdır. Türkiye’de ise devletin bu tuzağa düşürülmesinin hesabı ilgililerden mutlaka sorulmalıdır. Ülkemizin bu tuzağa düşmesine neden olan bakanlar ve genel müdürler bir an evvel yargıda hesap vermelidir” ifadesini kullandı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

“Doğru Olanı Yaptık Ambargoyu İhlal Etmedik”

İYİ Parti Reza Zarrab İran SAVAMA FETÖ Nuri Okutan Isparta ABD Rusya Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500