Zarrab'ı mı Yargılıyorlar, Cumhurbaşkanını mı?

ABD'de yargılanmasına devam edilen İran asıllı iş adamı Reza Zarrab'ın davasına ilişkin konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; yargılanan Rıza Zarrab mı, yoksa Türkiye'mi, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı mı? dedi.

Zarrab'ı mı Yargılıyorlar, Cumhurbaşkanını mı?
Zarrab'ı mı Yargılıyorlar, Cumhurbaşkanını mı? Derya Kaya
Bu içerik 1960 kez okundu.

ABD'de yargılanmasına devam edilen İran asıllı iş adamı Reza Zarrab'ın davasına ilişkin konuşan  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; ''Yargılanan Reza Zarrab mı, yoksa Türkiye'mi, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı mı?'' dedi.

Mart ayında eşi ve kızı ile çıktığı ABD'de seyahatinde gözaltına alınan ve tutuklu yargılanması devam eden İran asıllı iş adamı Reza Zarrab'ın davasına ilişkin açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Reza Zarrab hadisesinin herkesin üzerinde çokça düşünmesi gereken bir dava olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti.

New York Güney Bölge Eyalet Başsavcısı Preet Bharara'nın ortaya koyduğu iddialarda tamamen hukuk dışı bir takım şeylere istinat ederek oradaki yargılamanın  devam ettiğini  ve çok ilginçtir ki; Reza Zarrab davasının  17-25 Aralık'ta FETÖ'nün yargıyı kullanarak yapmayı başaramadığı yargılamanın ABD' de tekrarından ibaret bir dava gibi durduğunu, bunun çok açık bir şekilde ortada olduğunu ifade etti. 

Adalet Bakanı Bozdağ, ''Sanık Reza Zarrab gibi görünüyor ancak Preet Bharara Cumhurbaşkanımızın adını ve eşi Emine hanımefendinin ismini o iddianamenin içerisine sunduğu ek mütalaaya koyabiliyor. Orada bakıyorsunuz yargılanan Rıza Zarrab mı? Yoksa Türkiye mi? Türkiye'nin Cumhurbaşkanı mı? Siz onu okuduğunuzda aklınız karışıyor'' dedi.

 

Rıza Sarraf Reza Zarrab Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Recep Tayyip Erdoğan Emine Erdoğan Preet Bharara Cumhurbaşkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500