Zarrab’ın Adı O Listeden Çıktı

ABD’de 27 Kasım’da duruşması görülmesi beklenen fakat jüri seçimlerinin yapılamaması sebebiyle 4 Aralık’a ertelenen Reza Zarrab davasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Zarrab’ın Adı O Listeden Çıktı
Zarrab’ın Adı O Listeden Çıktı Meltem Yüksel
Bu içerik 598 kez okundu.

ABD’de 27 Kasım’da duruşması görülmesi beklenen fakat jüri seçimlerinin yapılamaması sebebiyle 4 Aralık’a ertelenen Reza Zarrab davasında yeni gelişmeler peş peşe gelmeye devam ediyor.

İş adamının itirafçı olduğu iddiası ilk kez mahkemenin resmi belgelerini de yansıdı. Hem savcılık dilekçelerinde hem de Mahkeme Hakimi Richard Bermen'ın yazılı kararlarında sanık bölümüne hep ilk Zarrab'ın adı yazılıyor, belgelerde ya sanıkların isimlerinin tümü yazılı oluyor, ya da sadece ‘Zarrab ve diğerleri' olarak geçiyordu.

Hakimin 20 Aralık tarihli son kararında ise Zarrab'ın adı hiç yer almazken, sanık bölümünde sadece Mehmet Hakan Atilla ismi görüldü.

Berman'ın son kararı aynı zamanda Mehmet Hakan Atilla'nın Zarrab'ın aksine, duruşmaya katılıp savunma yapmaya ve jüriyi masum olduğuna ikna etmeye kararlı olduğunu da göstermiş oldu. Jürili duruşmaya az bir zaman kala Atilla’nın yeni bir avukatla daha anlaştığı ortaya çıktı.

Mahkeme hakimi son kararında Atilla'nın savunma ekibine yeni dahil olan avukat Todd Harrison'un duruşmalara katılması için gerekli işlemlerin yapılmasının da önü açtı.


 

 

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Reza Zarrab Mahkeme ABD Dava İran Avukat Mehmet Hakan Atilla
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500