Zarrab'ın Hücre Arkadaşından Şok İddia: Bana Tecavüz Etti

ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını deldiği iddiasıyla New York’ta yargılanırken itirafçı olan Reza Zarrab’ın cezaevinde hücre arkadaşına tecavüz ettiği öne sürüldü.

Zarrab'ın Hücre Arkadaşından Şok İddia: Bana Tecavüz Etti
Zarrab'ın Hücre Arkadaşından Şok İddia: Bana Tecavüz Etti Meltem Yüksel
Bu içerik 1026 kez okundu.

Amerika’nın New York kentinde ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delmek suçlamasıyla tutuklu olarak yargılanan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’ya karşı tanıklık yapan Reza Zarrab hakkında cinsel taciz ve tecavüz iddiası gündeme geldi. İran asıllı iş adamının hücre arkadaşı Fildişi Sahilleri vatandaşı 61 yaşındaki Faouzi Jaber, “Zarrab’ın cinsel taciz ve tecavüzüne uğradığını” belirterek, davacı oldu.

Terörist bir gruba silah, uyuşturucu ve maddi destek sağladığı gerekçeleriyle hapiste bulunan Jaber, Manhattan Hapishanesi’nde kaldığı dönemde aynı hücreyi paylaştığı Sarraf'ın kendisine cinsel istismarda ve tecavüzde bulunduğunu öne sürerek dava açtı.

Jaber’in açtığı dava dosyasına göre, Zarrab’ın kendisine uyguladığı cinsel şiddet Kasım 2016 ile Mart 2017 arasında meydana geldi. Jaber, iş adamı hakkındaki şikâyetinde ‘Çok çaresiz kaldım, benden çok daha genç ve güçlü bir adamla mücadele edemedim’ dediği öğrenildi. Dilekçede, Jaber’in dönemde Zarrab’ı şikâyet etmeye ve yardım aramaya çekindiği, çok korkmuş ve utanmış olduğu belirtildi. Zarrab hakkındaki dava dilekçesinde, Jaber’e özel bir avukat tutması için kendisine para vermeyi teklif ettiği, Afrika’daki ailesine de para yolladığı iddia edildi.

Zarrab’ın avukatlarından Robert J. Anello olayın duyulmasından sonra yaptığı açıklamasında iddiaların gerçek dışı ve çirkin olduğunu belirtti. Cinsel istismar ve tecavüze uğradığını öne süren Jaber’in avukatı Alexei Schacht, cezaevindeki bir soruşturmada bu şikâyetin asılsız olduğunun saptandığını söyledi. Ancak avukat Schacht, bunun sadece yetkililerin, saldırının gerçekleşip gerçekleşmediği ile ilgili yeterli kanıt bulunmadığı sonucuna varmalarından kaynaklandığını söyledi.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Halk Oyunlarını Bahane Edip İltica Ettiler

 

 

Reza Zarrab Rıza Sarraf ABD Tecavüz Cinsel Taciz Faouzi Jaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500