Zarrab’la Bitmedi Hepsi Cezalandırılacak!

ABD’de , kara para aklama, banka sahteciliği ve İran’a uygulanan ABD ambargosunu ihlal etme suçlarından tutuklu bulunan işadamı Reza Zarrab dosyasını hazırlayan Başsavcı Preet Bharara, aynı suçlamalarla 4 Türk ve İran vatandaşı hakkında dava açtı.

Zarrab’la Bitmedi Hepsi Cezalandırılacak!
Zarrab’la Bitmedi Hepsi Cezalandırılacak! Yaren Yalçın
Bu içerik 1932 kez okundu.

ABD’de , kara para aklama, banka sahteciliği ve İran’a uygulanan ABD ambargosunu ihlal etme  suçlarından tutuklu bulunan işadamı Reza Zarrab dosyasını hazırlayan Başsavcı Preet Bharara, aynı suçlamalarla 4 Türk ve İran vatandaşı hakkında dava açtı. 

Reza Zarrab dosyasını hazırlayan New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bharara, Türkiye’de yaşadığı belirtilen aynı aileden Nesteren Zarei Deniz, Habibullah Zarei, Abdullah Evren Erdem ve Bora Deniz hakkındaki iddianameyi mahkemeye iletti.

Söz konusu iddianamede, sanıkların 3 farklı İran şirketini devreye sokarak sattıkları çelik, bakır gibi ürünlerden elde ettikleri 100 milyon doları Amerikan bankaları aracılığıyla İran’a aktardıkları kaydedildi.

Başsavcı Bharara, ABD’nin uyguladığı yaptırım kurallarını ihlal etmekle kalmayıp, bu sanıkların kara para da akladıklarını belirtti ve en üst yasal cezayı hak ettiklerini söyledi.

Başsavcı Preet Bharara, Reza Zarrab’ın ağabeyi Muhammed Zarrab hakkında da aynı suçlamalarla dava açarak, tüm sanıklar hakkında 75’er yıl hapis cezası talep etti.

reza zarrab abd preet bharara iran 4 Türk Muhammed Zarrab 75'er yıl hapis cezası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500