Zekeriya Öz'ün Sır Dolu Telefon Görüşmeleri

Cumhuriyet Başsavcı vekili firari Zekeriya Öz’ün ABD İstanbul Başkonsolosluğu’nda görevli M.T ile sık sık telefonda görüştüğü öğrenildi.

Zekeriya Öz'ün Sır Dolu Telefon Görüşmeleri
Zekeriya Öz'ün Sır Dolu Telefon Görüşmeleri Ecem Şenol
Bu içerik 1363 kez okundu.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminden önce hükümeti yıpratmaya yönelik gerçekleştirdiği “17 Aralık kumpası” sırasında dönemin İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili firari Zekeriya Öz’ün, ABD İstanbul Başkonsolosluğu’nda görevli M.T. ile sık sık telefonla görüştüğü tespit edildi

15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi firari Adil Öksüz’ün de darbe girişiminden 6 gün sonra ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu tarafından arandığı ortaya çıkmıştı. Veli Sarıboğa'nın haberine göre; FETÖ’nün “17 Aralık kumpası”nda, talimatın kim ya da kimler tarafından verildiğine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada kritik bilgilere ulaşıldı.

Dönemin İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili firari Zekeriya Öz’ün, kumpas sürecinde İstanbul Adalet Sarayı’ndaki odasında bulunan sabit telefondan ABD İstanbul Başkonsolosluğu’nda görevli M.T. ile sık sık görüştüğü belirlendi. Zekeriya Öz’ün, ABD İstanbul Başkonsolosluğu’na kayıtlı hattı ile 23 Eylül 2013’te 2, 1 Ekim’de 2 ve 2 Ekim’de 6 kez görüştüğü tespit edildi. Firari Öz’ün, oğlu Talha Öz adına kayıtlı cep telefonundan M.T. ile 8 Ekim 2013 tarihinde bir görüşme daha yaptığı, bu görüşmeden 8 gün sonra 16 Ekim 2013’te Talha Öz’ün yurtdışına çıktığı belirlendi.

M.T.’nin, M.A. ismiyle ABD Başkonsolosluğu’na kayıtlı hattından halen FETÖ, 17-25 Aralık kumpası davalarında tutuklu olarak yargılanan FETÖ’cü eski polis müdürleri Mahir Çakallı, Nazmi Ardıç, Yakup Saygılı ile Mehmet Akif Üner ile de telefon trafiği ortaya çıkarılmıştı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yıldırım: ''Referandum Yok Hükmündedir''

 

Zekeriya Öz ABD Telefon Görüşmesi Başsavcı Vekili MT İstanbul Başkonsolosluğu FETÖ Mahkeme Dava Soruşturma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500