Zihniyetiniz Batsın: Şortlu Çocuk Tahrik Edermiş!

TV8’de 14 Aralık’ta ekranlara gelen ‘Yetenek Sizsiniz’ programında yaşları 7 ile 11 arasında değişen kız çocuklarından oluşan ‘Queen of The Dans’ grubu sahneye çıktı. Kızların şort giyerek yaptıkları dans gösterisi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na tahrik edici bulunduğu için şikayet edildi ve RTÜK de skandal bir rapora imza attı.

Zihniyetiniz Batsın: Şortlu Çocuk Tahrik Edermiş!
Zihniyetiniz Batsın: Şortlu Çocuk Tahrik Edermiş! Meltem Yüksel
Bu içerik 538 kez okundu.

TV8’de 14 Aralık’ta ekranlara gelen ‘Yetenek Sizsiniz’ programında yaşları 7 ile 11 arasında değişen kız çocuklarından oluşan ‘Queen of The Dans’  grubu sahneye çıktı. Kızların şort giyerek yaptıkları dans gösterisi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na tahrik edici bulunduğu için şikayet edildi ve RTÜK de skandal bir rapora imza attı.

Skandal raporda şu ifadelere verildi; “Çocukluğun saflık ve masumiyetine tezat görüntüler içinde sahnede arzı endam eden kızlar, yaşlarına uygun olmayan kıyafet ve makyajlarla dans gösterilerini tamamlamışlar, söz konusu yarışmada yayın yoluyla istismar edilmişlerdir. Yayın kuruluşunun en büyüğü 11 yaşında olan çocukların ihmal ve istismar edilmesine aracılık ettiği değerlendirilmiştir.”

Uzman raporunda, TV8'e, ‘Yayınlar çocuklara karşı istismar içeremez’ ilkesini ihlal ettiği gerekçesiyle, idari para cezası ve 5 kez de program durdurma cezasının verilmesi talep edildi. Rapor, üst kurul toplantısında gündeme konuşulurken, üyeler arasında da tartışma çıktı. Kanalın cezalandırılmasını isteyen AKP'li üyelerin, çocukların şortlu görüntülerinden “Milletin tahrik olduğunu” savundukları iddia edildi. Muhalif üyeler ise bu skandal sözlere karşı “O zaman siz de pedofilisiniz” şeklinde karşılık verdi.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Çiftlikbank’a Suç Duyurusu

RTÜK Yetenek Sizsiniz TV8 Queen of The Dans Radyo ve Televizyon Üst Kurulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500