Zorla Bekaret Raporuna Rekor Tazminat

Görücü usulü ile dünyevine giren İ.S. ile H.S. düğün gecesinden sonra mahkemelik oldu.

Zorla Bekaret Raporuna Rekor Tazminat
Zorla Bekaret Raporuna Rekor Tazminat Meltem Yüksel
Bu içerik 457 kez okundu.

Görücü usulü ile dünyevine giren İ.S.  ile H.S. düğün gecesinden sonra mahkemelik oldu. Genç kızın ailesinin evine giden damat eşinin bakire olmadığını iddia edip boşanma davası açtı.

Mesut Hasan Benli’nin haberine göre, İ.S. de avukatı Mahmut Aslan aracılığıyla, Ankara 4. Aile Mahkemesi’ne 200 bin TL’lik maddi-manevi tazminat talebiyle karşı boşanma davası açtı. Dava dilekçesinde, evlilik birliğinin kurulması için kadının bakire olmasının mevzuatta hiçbir şekilde zorunlu olmadığı hatırlatılarak bu durumun kadının onurunu kırıcı bir durum olduğu aşikâr olduğu belirtildi. Mahkeme heyeti genç kızın bakire olup olmadığı konusunda rapor alınmasına karar verdi. Alınan raporda İ.S.’nin bakire olduğunun çıkması üzerine damat H.S.’nin tam kusurlu olması gerekçesiyle açtığı dava reddedildi.

Genç kadının açtığı boşanma davası kabul edilerek tarafların boşanmasına karar verildi. İ.S.’ye 350 TL yoksulluk nafakası ve yeni bir hayat kurmakta çekeceği zorluklar nedeniyle de 15 bin TL tazminat ödenmesine de hükmetti.

Mahkeme ayrıca ‘başka birisiyle cinsel ilişkiyle girmekle suçlandığı, evden kovulduğu, bakire olup olmadığı yönünde rapor alınmaya zorlandığı, bu nedenle yaşadığı manevi acı ve ıstırap’ gerekçesiyle İ.S.’ye 20 bin TL de manevi tazminat ödenmesine hükmetti.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yeni Belediye Başkanının 'Hizmet' Tweetleri Ortaya Çıktı

Düğün Evlilik Nikah Gerdek Gecesi Düğün Gecesi Dava Mahkeme Gelin Damat Bekaret Raporu Tazminat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500